Diskusní fórum

4 komentáře: “Diskusní fórum”

 1. Šímová Ludmila napsal:

  Dobrý den,
  V loňském časopisu Včelařství jsem objevila inzerát na objednávku včelího oddělku v rámkové míře L 2/3. Právě na této rámkové míře jsem se rozhodla začít včelařit. Jsem zatím včelař teoretik, ale moc se těším na svoje vlastní včelky. Váš „včelí „životopis mě skutečně nadchl a jsem ráda, že je někdo poblíž, kde by bylo možné oddělek zakoupit. Nemám dosud registrační číslo včelaře, nicméně bych si ráda zarezervovala 2 oddělky na rámkové míře L 2/3. Oficiální objednávku bych řešila dle uvedených instrukcí a do té doby si vyřídím potřebné dokumenty.
  Děkuji i za případnou Vaši odpověď.
  L.Šímová, Nebahovy91, okr. Prachatice

  • Jiří Kadlec napsal:

   Dobrý den,
   Za mě mám radost, že jste se rozhodla pro systém langstroth. My máme všechna produkční včelstva na kombinaci 1/1 a 2/3 a panuje maximální spokojenost. Kdybyste potřebovala cokoliv ohledně včelaření probrat, můžete zavolat na 777 571 825. Nebo se můžete zastavit na včelnici až budeme pracovat a včelky si „osahat“ a prohlédnout. Ohledně oddělků, či případně objednávky vyzimovaných včelstev, pokud budete mít zájem, pošlete email s objednávkou.
   S pozdravem
   Jiří Kadlec

 2. Ondřej Hének napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat jestli jde se uživit ze 140 včelstvy. Říkáte že se tomu věnujete naplno,tak bych rád věděl zda to lze. Děkuji

  S pozdravem
  Hének Ondřej

  • Jiří Kadlec napsal:

   Dobrý den, pane Héneku,
   Podle mě se uživit se 140 včelstvy v českých podmínkách asi nedá. Můžete to mít jako melouch anebo být hodně skromný. Je to zemědělčina závislá na vrtoších přírody. Můžou být roky, kdy není žádný med a ještě musíte do včel nalít cukr za statisíce. Jindy se zase sezóna povede, to bývá ale většinou plošné, takže mizí poptávka po medu a vy budete mít problém prodat…tedy asi tak.
   S pozdravem
   Jiří Kadlec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *